7 września 2012

Imágenes SHOP


Ostatnio bardzo się tutaj rozpisałam, ale czuję niesamowite pokłady megapozytywnej energii, którą rozdzielam między ostatnie dwa tygodnie praktyk, jak najlepsze spożytkowanie kończących się wakacji i, oczywiście, filmy (ostatnio o wiele więcej oglądam kina, niż o nim czytam, ale mam nadzieję, że po powrocie proporcje się zmienią!).

fot. Aleksander Grześków

Dzisiaj chcę pokazać Wam niesamowicie urokliwe miejsce w Walencji – sklep Imágenes, który znajduje się przy calle Ruzafa 14 (czyli głównej ulicy prowadzącej ze Starego Miasta do artystycznej dzielnicy Ruzafa (gdzie również warto się wybrać!).
fot. Aleksander Grześków

Gdybyście kiedykolwiek mieli okazję być w Walencji, warto potraktować ten sklep jako ciekawostkę i odwiedzić ten, lub inne o tej samej nazwie, bo Imágenes to cała sieć, która oferuje też między innymi mangę i komiksy (wszystkie adresy znajdziecie TUTAJ, a sklep, o którym piszę określony jest prostym i wiele mówiącym hasłem SHOP)fot. Aleksander Grześków

Będąc tam miałam wrażenie, że można w nim znaleźć WSZYSTKO. Od pocztówek i plakatów, poprzez figurki z setek filmów (z niemal każdego gatunku i kategorii, od „Gwiezdnych Wojen” przez „Człowieka z Blizną” i „Rocky’ego” po najnowsze superprodukcje jak „300”) i seriali, koszulki, gadżety (wśród których miecz świetlny wydaje się być zupełnie niewyszukanym kolorowym kijem) i, oczywiście, książki (ceny większości asortymentu są niestety niemoralne, jeśli nie jesteście szalonymi maniakami konkretnego tytułu... Ale gdy chodzi o książki: jest na to rada. Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w lektury po hiszpańsku, również te o tematyce filmowej, polecam sieć księgarni París-Valencia. Ja znalazłam tam coś dla siebie!)
Sklep sfotografował dla mnie Aleksander Grześków, za pozwoleniem przemiłego Pana Sprzedawcy.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy post!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały sklep! Chciałabym się tam znaleźć i poszperać, na pewno znalazłabym coś dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń