6 września 2010

Crazy Heart


reż. Scott Cooper
scen. Scott Cooper
2009


Wiedziałam, że Jeff Bridges otrzyma Oscara za tę rolę, bo zachwycił mnie od pierwszego momentu pojawienia się na ekranie. O duecie Cooper-Bridges wspomniałam także przy prezentowaniu The 2010 Hollywood Portfolio autorstwa Annie Leibovitz. Co mogę powiedzieć o samym filmie?


Mój stosunek do niego jest absolutnie nakolanniczy. Uwielbiam tę lekko łzawą, miejscami zbyt amerykańską historię, która urzeka mnie brakiem słodkiego happy endu i perfekcją aktorstwa.


Jeff Bridges w roli podstarzałego muzyka country Bada Blake’a, wyznającego religię miłości do whisky to mistrz nad mistrzami, a partnerujący mu Colin Farrell i Maggie Gyllenhaal tworzą dla niego idealne tło.


To nie jest zwykła biografia. To także opowieść o sile muzyki country, która łączy ludzi niczym najświętsze dobro narodowe. Filmowa lektura obowiązkowa!


ten krótki tekst pojawił się na KASECIE. wszystko jest na taśmie.

fot. filmweb.pl

3 komentarze:

 1. ;) jakoś nie mogę się przełamać do tego filmu... mimo iż mam świadomość, że jest dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam go w filmie Amatorski projekt. Fabuła powala na kolana podnosząc jednocześnie na duchu, odczucie w stylu "że inni mają gorzej" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam "Amatorskiego projektu"! ale ponieważ poznaję teraz stopniowo całą filmografię Bridgesa, na pewno wkrótce na ten film trafię, dziękuję za polecenie!!!

  a co do "Crazy Heart" - jest dosyć specyficzny, bo nie wszyscy lubią takie spokojne, refleksyjne kino, tutaj jednak ta refleksyjność przełamywana jest muzyką i barwnością charakteru głównego bohatera.

  OdpowiedzUsuń