14 czerwca 2012

CinemaJove

Zazwyczaj staram się ograniczyć ilość prywatnych (więc z punktu widzenia bloga - niekoniecznie interesujących) informacji, ale dzisiaj sytuacja jest dosyć szczególna i dlatego opowiem króciutko gdzie jestem i (z tego powodu) co będę Wam pokazywać w najbliższym czasie.
Od dwóch tygodni piszę do Was z przepięknej Walencji, gdzie odbywam praktyki (i przy okazji przyglądam się, temu, jak od samych podstaw tworzy się filmy dokumentalne). Natomiast dokładnie jutro, 15 czerwca, w Walencji rozpoczyna sie 27 edycja Miedzynarodowego Festiwalu Filmowego CinemaJove, na który udało mi się zdobyć akredytacje (zarówno dziennikarską, jak i fotograficzną).

 
Z tego powodu przez najbliższy czas b ęd ę Wam opisywać filmy przede wszystkim hiszpańskie (mam wielk ą nadzieję i ochotę na obejrzenie ˝The Woman Who Brushed Off Her Tears˝ w reżyserii Teony Strugar Mitevskiej: najnowszego filmu z Victorią Abril, jedną z muz Pedro Almodóvara, ˝La chispa de la vida˝, ostatniego filmu Álexa de la Iglesii czy triumfatora tegorocznych nagród Goya, czyli filmu ˝No habrá paz para los malvados˝ w reżyserii Enrique Urbizu).

Jednak gościem specjalnym i jednocześnie bohaterką głównej retrospektywy jest Lone Scherfig (o jej ostatnich filmach, szczególnie o ˝Była sobie dziewczyna˝ pisałam kilkakrotnie, teksty możecie znaleźć TUTAJ) i być może będe miała okazję do zapoznania się rownież z jej wcześniejszymi produkcjami.


Już teraz zapraszam do śledzenia całej relacji, a tymczasem zamierzam dokładnie zapoznać się z programem i zadecydować co jest najbardziej warte obejrzenia.

fotografie: cinemajove.com

1 komentarz: