11 sierpnia 2010

Against All Odds


Przeciw wszystkim

reż. Taylor Hackford
1984Futbolista Terry Brogan (Jeff Bridges) obiecuje odnaleźć zaginioną śliczną, ale zadziorną i niezależną dziewczynę znajomego Jake’a Wise’a (James Woods) – Jessie (którą zagrała Rachel Ward, znana z serialu Ptaki ciernistych krzewów. Według legend, gdy ten serial leciał w TV, wymierały ulice).


Terry i Jessie zakochują się w sobie w obłędnych plenerach Meksyku i jest to początek ich problemów. Ścigani przez zazdrosnego byłego kochanka, stają się uciekinierami zamieszanymi w morderstwo. Brogan w jednej chwili odkrywa najciemniejsze zakątki swojej duszy, żeby za moment zostać zgubionym przez, wydawałoby się, miłość swojego życia.


Film jest dobry w swoim gatunku – to sensacja z interesująco poprowadzonym (jak zazwyczaj przy wprowadzeniu postaci femme fatale) wątkiem miłosnym, zahaczająca o tematy korupcji, finansowe gangi i problem rasizmu. Jeff Bridges, młody i niesamowicie przystojny, mknący w czerwonym Porsche – można dla niego stracić głowę. Jest tutaj porywczy i namiętny. Jego bohater idzie na wiele kompromisów, wdaje się w nieczyste układy i wydaje się nie mieć najmniejszych wyrzutów sumienia, a Bridges pokazuje całym sobą całą gamę skrajnych emocji.


PS. Ta krótka recenzja ukazała się w stałej kolumnie Little Recorder nowej undergroundowej hybrydy kulturalnej Kaseta.org.
W imieniu własnym i kolegów z Redakcji zapraszam serdecznie do stałego odwiedzania !!!
Wszystko jest na taśmie.

3 komentarze:

  1. kocham piosenke o takim samym tytule, nie wiedziałam że jest film. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie, piosenka Phila Collinsa (też ją uwielbiam, jest przepiękna!!!) pochodzi dokładnie z tego filmu! Nawet na teledysku są fragmenty :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękny film, piękna piosenka i piękni aktorzy. Nigdy nie wiem na kogo patrzeć, na nią czy na niego. :)

    OdpowiedzUsuń